ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ ----------- ">ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: stratosetoloakarnania@gmail.com

powered by Agones.gr (Στοίχημα)

29/10/12

ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ – ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 2-4

Χαλαρό απόγευμα για τον Πανοχθιακό που επιβλήθηκε με 2-4 του Ακαρνανικού φυτειών.

A’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Χαλαρά μπήκε ο Πανοχθιακός στο παιχνίδι και το πλήρωσε στο 10’ λεπτό ο καπότης πάσαρε για τον Καρακώστα που έκανε  σουτ έξω από την περιοχή και μπάλα κατάληξε στα δίχτυα του Πανοχθιακού και έγινε το 1-0 για τον Ακαρνανικό.

Αυτό το γκολ όμως ξύπνησε τον Πανοχθιακό που αμέσως αντέδρασε και στο 15’ λεπτό γίνετε κατά μέτωπο επίθεση του Ασβεστόπουλο σουτάρει μέσα από την περιοχή  αποκρούει ο τερματοφύλακας των Φυτειών, στην συνέχεια  παίρνει «ριμπάουντ» ο Βασίλης Δήμος σουτάρει και σημειώνει το γκολ της ισοφάρισης κάνει το 1-1.

Στο 18’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος βγάζει σέντρα από δεξιά στον Νίκο Σουροβέλη και κάνει το 1-2.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο Β’ ημίχρονο ο Πανοχθιακός είχε ένα εκρηκτικό δεκαπεντάλεπτο που Πέτυχε τα άλλα δυο γκολ.

Στο 53’ ο Δημήτρης Βακράκος εκτελεί φάουλ και μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα Μπουσμπουρέλη γίνετε το 1-3

Στο 64’ λεπτό ο Φώτης Νιτσάκης εκτελεί φάουλ κοντά στο χώρο του κέντρου, την μπάλα κερδίζει ο Πετρονικολός ο οποίος πασάρει στο Βασίλη Δήμο που με πλασέ σημειώνει το 1-4

Από εκείνο το σημείο και μετά κατέβασε ταχύτητα ο Πανοχθιακός με αποτέλεσμα ο Ακαρνανικός να ανέβει και να μειώσει σε 2-4 στο 76’ με προβολή του Μαλιγιαννη.

Διαιτητές του αγώνα Θεόδωρος θεοδωρέλος και οι βοηθοί Ντζουροπάνος Δημήτριος και Κατσαούνης Βασίλης.