ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ ----------- ">ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: stratosetoloakarnania@gmail.com

powered by Agones.gr (Στοίχημα)

12/9/10

FOOTBALL LEAGUE:ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΤΡΙΚΑΛΑ 1-0

φωτο:panaitolikos6

Με νίκη ξεκίνησε ο Παναιτωλικός το φετινό μαραθώνιο της Football League. Η ομάδα μας κατάφερε να επιβληθεί των Τρικάλων με 1-0, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Θεοδωρίδης με σουτ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Στο πρώτο ημίχρονο έχασε σωρεία ευκαιριών ώστε να τελειώσει το παιχνίδι. Και όπως γίνετε στο ποδόσφαιρο η ομάδα των Τρικάλων στην εκπνοή του αγώνα παραλίγο να μας κάνει τη ζημιά στην μοναδική τους ευκαιρία. Αλλά εκεί μίλησε η κλάση του Τζενάμο που επανέφερε τις καρδιές στην θέση τους.
Ας ελπίσουμε ότι το άγχος της πρεμιέρας έσφιξε λίγο τα πόδια των παικτών μας. Δυναμική παρουσία του κόσμου που έστειλε το μήνυμα ότι θα είναι πρωταγωνιστής και στην φετινή προσπάθεια.

Το παιχνίδι
2' Μετά από σέντρα του Παπά ο Ριζογιάννης έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ πριν τον Μπαϊκαρά
4' Λάθος του Ντοϊκιτς και ο Καραμαλίκης μόνος απέναντι στον Πουρή δεν μπορεί να νικήσει τον πορτιέρο των Τρικάλων
10' Νέο λάθος στην άμυνα, ο Γιώτας χάνει την μπάλα από τον Παππά που μπήκε στην περιοχή και πάσαρε για τον Καραμαλίκη που δεν μπόρεσε να προλάβει την μπάλα προ κενής εστίας
11' Ο Καραμαλίκης και πάλι απο κοντά έστειλε την μπάλα άουτ
18' Μετά από σέντρα του Γκόλια ο Γκούνκελ έκανε την κεφαλιά για να διώξει πάνω στην γραμμή ο Ντοϊκιτς
20' Σουτ του Παππά έδιωξε ο Πουρής που στην συνέχεια κέρδισε επιθετικό φάουλ από τον Καραμαλίκη
30' Κίτρινη κάρτα στον Μουμίν για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ριζογιάννη
44' Ο Πουρής μετά απο παρακινδυνευμένο γύρισμα του Μανουσάκη έδοωξε την μπάλα, που βρήκε πάνω στην πλάτη του Καραμαλίκη και παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα!!!
45' Ο Κόρμπος έχασε την μπάλα από τον Παππά ενώ την ήλεγχε, γύρισε την μπάλα και ο Θεοδωρίδης έστειλε ανενόχλητος την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
45+' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη
79' Κεφαλιά του Σπασόγεβιτς μετά απο σέντρα του Ρούσεφ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι
Το παιχνίδι διεύθυνε ο κ. Κομίνης από την Θεσπρωτία.Με αρκετά λάθη ελπίζουμε όχι εσκεμμένα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναιτωλικός: Τσενάμο, Μπακάκης, Γκόλιας, Παλαιολόγος, Εντζενγκουέλε, Μουμίν, Γκούνκελ, Μπαϊκαρά (70' Δέντσας), Θεοδωρίδης, Παππάς (76' Μπουμάλ), Καραμαλίκης (57΄Καούνος)
ΑΟ Τρίκαλα: Πουρής, Μπουκουβάλας, Ριζογιάννης, Κόρμπος, Κοντογουλίδης, Μανουσάκης, Γιώτας, Τελκίνσκι (56' Μπαριέντος), Ντοίκιτς, Στεπάνοβιτς (68' Σπασόγεβιτς), Σκάγκλια (31' λ.τρ. Ρούσεφ)

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1-0 (84' Στεφανίδης σουτ)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 2-0 (29' Χλωρός σουτ, 75' Βέρτζος κεφ)