ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ ----------- ">ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: stratosetoloakarnania@gmail.com

23/1/13

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΟΥ – ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ 1-0

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΩΜΑΧΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΜΠΕΣΟΥ, ΕΙΧΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 2’ λεπτό  εκτέλεση φάουλ από το Μανιφάβα ο τερματοφύλακας Σίμος διώχνει σε κόρνερ.
Στο 15’ λεπτό ο Πετρονικολός βγάζει για τον Γιώργο Βακράκο την μπάλα, πέφτει κάτω μετά από μαρκάρισμα του  Τριφέρη και η μπάλα καταλήγει άουτ.
Στο 43’ λεπτό ο Μπίρκος βγάζει μπαλιά στον Γιώργος Βακράκο και ο διαιτητής δίνει οφ-Σάιντ.
Β’ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 65’ λεπτό ο Πετρονικολός  βγάζει στην επίθεση από αριστερά τον Γιώργο Βακράκο όμως ο πιτσιρικάς καθυστερεί να σουτάρει κλείνεται από τους αμυντικούς κάνει αδύναμο σουτ που μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας Οικονόμου.
Στο 70’ ο Δ. Βακράκος σέντρα στην καρδιά της άμυνας του Ιδομενέα εκεί έρχεται ο Μπίρκος κάνει δυνατό σουτ όμως η μπάλα περνά άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Και στο 85’ λεπτό έχουμε το γκολ για τον Ιδομενέα Εμπεσού όταν ο Μανιφάβας εκτελεί φάουλ έξω από την περιοχή του Πανοχθιακού και ο Θανάσης Παππάς με κεφαλιά κάνει το 1-0 για τον Εμπεσό.
Από τον Πανοχθιακό ξεχώρισαν οι Σουροβέλης, Σπ. Τσέπας, φωτ. Νιτσάκης.
Από τον Ιδομενέα Εμπεσού  ξεχώρισαν οι Θ. Παππάς, Β. Τσιάκαλος.
Πολλά παράπονα από τ ην Διαιτησία του Αντώνη Πυλαρινού, και των βοηθών του Αλέξανδρου Βέλλιου και Γιάννη Μυλωνά.
Νοσηλευτής  της Επσνα:  Χρήστος Παπασάββας