ΤΟ ΑΡΧΑΙΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΖΩΝΤΑΝΕΨΕΙ ----------- ">ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ: stratosetoloakarnania@gmail.com

powered by Agones.gr (Στοίχημα)

29/11/10

FOOTBALL LEAGUE:ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η. 2-1

Ο Παναιτωλικός στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και επιβλήθηκε του ΟΦΗ με 2-1. Κατά διαστήματα η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, ενώ έδειξε περισσότερο πάθος για την νίκη. Μέσα σε μια εκρηκτική ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλαθλοί μας που γέμισαν κάθε σπιθαμή του γηπέδου, ο Παναιτωλικός από νωρίς κυνήγησε το γκολ.
Στο 23' λεπτό Γκούρμα και Καούνος συνδυάστηκαν πολύ όμορφα και ο τελευταίος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-0. Ο ΟΦΗ αντέδρασε και στο 36' ισοφάρισε με τον Γιακούμπου, αλλά ο Παναιτωλικός με το που μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πάλι μπροστά. Συγκεκριμένα, ο Καούνος με έξοχη ενέργεια σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Γκούρμα και η μπάλλα κατέληξε στα δίχτυα από τον Πίτσο που προσπάθησε να διώξει, μόλις στο 47'. Από κει και μετά το ματς έδειχνε ότι θα έληγε με νίκη του Παναιτωλικού, αφού η ομάδα μας έλεγχε απόλυτα το παιχνίδι.
Πολύ σημαντική νίκη και μάλιστα επί ενός αντιπάλου, που έχει ίδιους στόχους με εμάς.